ПРЕСС-КОНФЕРЕНЦИЯ, ПОСВЯЩЕННАЯ «ОЛИМПИАДЕ ПЯТИ ИНИЦИАТИВ»
Почти неделю назад стартовал спортивный сезон 2025 года «Олимпиады пяти инициатив», учрежденные по инициативе нашего Президента.
Сегодня в «Молодежном центре» Ургенча для работников СМИ и блогеров прошла пресс-конференция, посвященная данному конкурсу местной молодежи.
На мероприятии главный специалист Хорезмского областного управления спорта Ойбек Камолов, главный специалист Управления по делам молодежи Хурматбек Юлдашев и другие представители рассказали о важности «Олимпиады пяти инициатив» и подготовительной работе, связанной с ее проведением на высоком уровне в оазисе.
Для справки: Первенства «Кубка Ассоциации махалля Узбекистана» по гандболу среди юношей и девушек «Олимпиады пяти инициатив» пройдут в марте (секторный этап), апреле (районный и городской этап), в мае месяц (областной этап) и июне (республиканский этап).
“БЕШ ТАШАББУС ОЛИМПИАДАСИ”ГА БАҒИШЛАНГАН МАТБУОТ АНЖУМАНИ
Деярли бир ҳафта муқаддам, Президентимиз ташаббуси билан асос солинган “Беш ташаббус олимпиадаси”нинг 2025 йилги спорт мавсумига старт берилган эди.
Бугун Урганч шаҳридаги “Ёшлар маркази”да ОАВ ходимлари ва блогерлар учун маҳаллалар ёшларининг ушбу мусобақасига бағишлаган матбуот анжумани уюштирилди.
Унда Хоразм вилояти Спорт бошқармаси бош мутахассиси Ойбек Камолов, Ёшлар ишлари бошқармаси бош мутахассиси Ҳурматбек Йўлдошев ва бошқалар “Беш ташаббус олимпиадаси”нинг муҳим аҳамияти, уни воҳада юксак савияда ўтказиш билан боғлиқ тайёргарлик ишлари ҳақида ахборот беришди.
Маълумот ўрнида: “Беш ташаббус олимпиадаси”нинг гандбол бўйича ташкил этиладиган “Ўзбекистон Маҳаллалари уюшмаси кубоги”нинг ўғил болалар ва қизлар биринчилиги - март (сектор босқичи), апрель (туман ва шаҳар босқичи), май (вилоят босқичи) ва июнь (республика босқичи) ойларида ташкил этилади.